Czy strażnicy miejscy mogą interweniować na drogach wewnętrznych?

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Tak, w sytuacji  gdy zaistnieją podstawy prawne strażnicy miejscy mogą podejmować interwencje w stosunku do kierujących pojazdami, którzy nie stosują się do prawa o ruchu drogowym na terenie dróg wewnętrznych.   Podmioty zarządzające drogami, o których mowa w art.19 Ustawy o drogach publicznych (Dz.U. z 2016r. poz.1440), ustalając organizację ruchu na tych drogach stosują znaki i sygnały drogowe oraz zasady ich umieszczania wynikające z ustawy i jej przepisów wykonawczych.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-09-28
Data publikacji:2016-09-28
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Straż
Liczba odwiedzin:552